Mindegyikünkben ott van a vágy, hogy keressük és megtaláljuk a saját motivációnkkal, mit és hogyan tudnánk jól és jobban csinálni, méghozzá úgy, hogy közben jól érezzük magunkat.

Ez foglalkoztatja kiskamaszt is, amikor a hormon túltengéstől, az iskolai vagy épp családi elvárásoktól szorongva lefagyva érzi magát, amikor stresszel a felvételitől vagy a vizsgától, amikor szétcsúszik időben és keresi önmagát a valós és a digitális térben.

A coaching és a sport mentáltréning módszerei szelídek, de annál hatásosabbak. Használunk pszichológiai eszközöket, teszteket, kérdőíveket, mindezt azért, hogy jobban megismerhessék magukat és ezáltal jobban kezelhessék a szituációkat. Egyéni ülések alkalmával, egyéni módszereken dolgozunk, használva a homloklebeny-terápiás figyelem-fókuszfejlesztés módszerét, de akár a relaxációt, stresszkezelési módszereket, személyiségtípusú meghatározást.


Tibenszky Moni Lisa
sport mentáltréner, kamasz-coach, oktatási újságíró 

2 éve dolgozom segítő szakmában, elsősorban kamaszokkal 10-12 éves kortól, ahogy középvezetőkkel és karrierváltásban vagy épp életközepi válságban lévő útkereső felnőttekkel, szülőkkel is. Újságíróként régóta jól tudok kérdezni, ezt most átforgattam arra, hogy segítőként jó kérdéseket tegyek fel a klienseknek, amire Ők maguk tudják megadni a választ. 

 

Minden folyamatot egy nulladik beszélgetés előz meg, ahol megismerkedünk egymással és amennyiben megvan a szakmai és emberi kémia, akkor elkezdjük az általában 8-10 alkalmas folyamatot, ami általában heti egy foglalkozásban definiálható.

Várható eredmény: elindulni az önismereti úton, saját magunkat elfogadni, felismerni az erősségeket, gyengeségeket és kezelni a stresszhelyzeteket, de ez egy folyamat, amiben rutint kell szerezni, ehhez tudok módszereket, szemléletet, struktúrát adni.

Kamaszokkal való foglalkozás esetén 5 alkalom után konzultálok a szülőkkel is, hogy lássák a folyamatot. Legtöbbször Ők is „megirigylik” a gyerek fejlődését és Ők maguk is belevágnak a sport mentáltréningekbe, ami az egész család javára lehet, hisz coaching szemlélettel szülőnek lenni is könnyebb.

Igen sok szakértővel készítettem interjút a fentiekkel kapcsolatban is, újságírói, műsorvezetői minőségemben itt találhatóak neveléssel, oktatással, mentális egészséggel kapcsolatos cikkeim.

 

Telefonszám: 06205838852

E-mail cím: tibenszky.moni.lisa@gmail.com